Ponuka cyklosprevádzania - len 100 eur na 2 týždne.

Dovoľte, aby som Vám ponúkol cyklosprevádzanie na najdlhšej možnej cyklotrase na Slovensku:
Okolo Slovenska po najbližších zjazdných cestách k hranici (cez 2000 km)
(prípadne i iné, ktoré som absolvoval).

Prečo práve tu?
Vďaka obmedzeniam v minulosti je pohraničie prírodne zachovalé, cesty sú síce nižšej kvality, ale o to je tu menšia premávka a pre cyklistov sú bezpečnejšie. Vďaka slabšej infraštruktúre je trasa náročnejšia a tým dobrodružnejšia. Preto Vám chcem ponúknuť službu cyklosprievodcu (mám živnosť Sprievodca cestovného ruchu) na tejto naozaj zaujímavej trase, ktorá ponúka účastníkom spoznať celé Slovensko s jeho jedinečným prostredím.
Z množstva zaujímavostí vyberiem brodenie hatí ramenami starého koryta Dunaja, termálne kúpaliská Žitného ostrova, sopečné výtvory v Cerovskej vrchovine a v Slánskych vrchoch, malebné zákutia Slovenského Krasu, vinice Tokaja, najjasnejšiu hviezdnu oblohu v Poloninách, drevené kostolíky východného Slovenska, okolie riek Ipeľ, Latorica, Poprad, Dunajec a Morava, majestátne Tatry, hlboké lesy Oravy a Kysúc, množstvo diel, ktoré sú výsledkom tvorivosti a pracovitosti slovenského ľudu. Návšteva trojmedzí a krajných bodov Slovenska je tiež súčasťou tejto trasy.
Ponúkam absolvovanie celej tejto trasy v dvoch dvojtýždňových cykloch. Nie je problém prispôsobiť ho podľa Vašich požiadaviek a skúseností na viacej kratších (týždňových) turnusov, prípadne absolvovať to i celé za dva týždne s výkonnejšou skupinou. Všetko záleží, či sa pôjde naľahko (so sprievodným vozidlom), alebo naťažko (bez sprievodného vozidla), čo zvyšuje športovú hodnotu tejto akcie (a čo uprednostňujem).
Etapy sú navrhnuté tak, aby mohli končiť v miestach s možnosťou ubytovania pod strechou. Pri využití tejto možnosti by batožina účastníkov obsahovala len náhradné oblečenie a minimum stravy. Mám i varianty trás pre prípad zlého počasia, kedy sa v nespevnenom teréne nedá pohybovať, tiež pre slabších klientov, ale i trasy na výlety k zaujímavým atrakciám mimo hlavnú trasu.

Po absolvovaní celého okruhu účastníci dostanú diplom, potvrdzujúci zdolanie vlastnou silou celej trasy okolo Slovenska na bicykli. Iste budú naň hrdí, ako i na Slovensko, ktorého krásy a rozmanitosť počas tejto cesty dôkladne spoznajú zo všetkých strán.
Ponúkam tento projekt firmám ako outdoor eventy, prípadne na teambuldingové akcie za účelom spoznávania sa a upevňovania kolektívu. Ponúkam viacdňové bicyklovanie ako odtučňovací program. Nie je nič zdravšie, ako dlhodobé podávanie fyzického výkonu, kedy príjem stravy nestíha pokryť spotrebu energie. Bicyklovanie je najšetrnejšia pohybová aktivita voči kĺbom a vlastnému telu. Pretože je v tomto procese dôležitá psychika, neustála zmena prostredia vplýva na účastníka len pozitívne. A takto získanú nižšiu hmotnosť si ľahšie a dlhšie udržíte.

Prečo využiť cyklosprievodcu?
Ušetrím Vám množstvo času pri plánovaní trasy, zháňaní mapových podkladov a hlavne pri orientácii v teréne. Tým, že poznám trasu, viem lepšie operatívne poradiť a vyriešiť vzniknuté problémy s technikou, stravovaním, ubytovaním. Viem Vám pripraviť program podľa Vašich požiadaviek. Čím väčší kolektív, tým výhodnejšia cena pre Vás. Minimálne množstvo je 10 účastníkov.
Chcem oživiť cyklocestovanie po Slovensku a pomôcť pohraničným regiónom pritiahnutím cykloturistov sem.

Ďakujem za pozornosť a dovidenia na cestách,
Peter Jankovič.

ODPORÚČANÉ TRASY :