KARPATSKÝ OBLÚK : PEŠO Z RUMUNSKA CEZ UKRAJINU NA SLOVENSKO.

    Pondelok 2.8.2021 - 32.deň : stretnutie s medveďom

    Ráno nastupujem na pohorie Neamtului, resp. mám v pláne ho prejsť krížom po červenej turistickej značke. V noci aj ráno to ale bolo trápenie, preháňalo ma. V zmenárni som ešte rozmenil peniaze a pomaly nastupujem zase do kopcov. Ťažko ale išlo to, dúfal som že to postupne rozchodím. Zo začiatku lesom a neskôr holiny až ten vŕšok bol skalnatý.

    Obvykle nosím na batohu taký zvonček, cengáč aby ma bolo počuť. Ale tu na rovine nejako necengal alebo ho bolo slabo počuť. Na jednom mieste pozerám, že niečo tmavé tam v tráve leží. A to medveď. Prvé som hneď hľadal ten zvonček, poriadne som ním začal zvoniť. Maco to začul, zľakol sa a ušiel do lesa. Ešteže tým smerom kde neidem. Teraz aj ľutujem že potichu som ho neodfotil, kým ma neregistroval. Ale možno by sa zplašil, takto je to lepšie.

    Pokračujem so zvonením ďalej až k vrcholu Paltin 1900m. Nabral som vodu z prameňa a postavil stan. Celkovo som sa dnes nakoniec cítil dobre. Neviem či mi pomohli croasanty s bryndzou, čo som mal ráno a teda dobré baktérie v nich, alebo to stretnutie s medveďom, ale som zase v pohode. Stanujem a nocujem, blíži sa búrka.

INFORMÁCIE :