KARPATSKÝ OBLÚK : PEŠO Z RUMUNSKA CEZ UKRAJINU NA SLOVENSKO.

  Štvrtok 9.9.2021 - 70.deň : K jazeru Vita

  Budík mám na 6:30, musím poutierať stan, strašná vlhkosť je na ňom zvonku i vnútri. To som si všimol už včera večer. Suším stan, spacák, karimatku na slnku až do 9:30.

  Zisťujem, že mi na mobile nefunguje zapínacie tlačidlo. Obraz nahadzujem len zasunutím kábla z powerbanky. Mapu v aplikácii potrebujem vidieť, aby som veľmi neblúdil.

  Dnes som tiež dvakrát na rázcestí zle odbočil, vždy tá lepšia cesta bol tá zlým smerom, bez mapy by som si zbytočne zašiel. Obedujem na hrebeni o 14:00 po 13 km. Dnes sú cesty dobré, po červenej značke, i keď nejaké obchádzky boli. Ku koncu bol pekný otvorený hrebeň s výhľadmi.

  Zostupujem do Novoselického sedla a z neho šialený strmý výstup po kameňoch, potom hore a dole. Dnes chodím po trase plynovodu, preto trochu lepšie cesty. Končím o 19:00 po 26 km u Chašovanského jazera v turistickom komplexe "Jazero Vita". Veľmi pekné, chatky, jazierka.

  Som v najdrahšom ubytovaní na celú dobu na Ukrajine, izba za 1000 UAH (40 EUR), ale majú tu internet, jedáleň, suším veci, mobil, periem veci.

INFORMÁCIE :