KARPATSKÝ OBLÚK : PEŠO Z RUMUNSKA CEZ UKRAJINU NA SLOVENSKO.

  Štvrtok 16.9.2021 - 77.deň : Kremenec = Slovensko-Ukrajinsko-Poľské trojmedzie

  Vstával som po 7ej, mám dohodnuté raňajky, predtým idem do obchodu kúpiť si čerstvé pečivo na cestu. Po 8ej som na pošte, posielam balík domov, má 6kg nepotrebných vecí! Tenisky, paličky, stan ... verím že to nebudem potrebovať. Batoh mám aj tak ťažký, ale plný jedla, postupne bude z neho ubúdať.

  O 9ej vyrážam po hlavnej ceste smer Nová Sedlica, sledujem červenú turistickú značku, jedna zákruta je bokom, skratka, no bál som sa že budem brodiť. Ale bol tam našťastie most. Míňam tabuľku, prekračujem 49. rovnobežku.

  V obchodoch si kupujem len najeké drobnosti, v Novej Sedlici po 13tej obedujem. Polievku, kurací steak, posledné teplé jedlo pred kopcami. Poobede začínam stúpať po červenej značke hore na hrebeň a až k hranici. Nesmiem zabudnúť na návštevu domčeka "DEDKA VEČERNÍČKA".

  Cestou stretávam turistov, hneď sa mi prihovárajú "Železnej dědek ide!", asi stretli mojich bývalých českých spolupútnikov, mám dobrú reklamu. O 18tej som na Kremenci, slovensko-ukrajinsko-poľskom trojmedzí. Stmieva sa, pokračujem po našej hranici na západ, v lese už musím ísť s čelovkou.

  19:30 som v Útulni pod Čierťažou, je to drevená chatka, dole jedna miestnosť a na poschodí druhá. Žiadne postele, len miesto na spacáky, ale útulné. Som tu s partiou turistov, stretli sme sa dole v dedine, ale dlho ponocovať nebudem, mám dnes 32.5km a veľa dní ešte pred sebou.

INFORMÁCIE :